montessori inspirace mimimo

“Marie Montessori před více než 100 lety vypozorovala, že děti se nejvíce rozvíjí, když mohou být v kontaktu se skutečným světem. Díky tomu roste jejich zájem. Dnes to potvrzují i výzkumy dětského mozku. Děti tak zjišťují, že samy leccos dokážou a to posiluje jejich sebedůvěru a touhu učit se,” říká o montessori metodě, jíž se mimimo inspiruje spoluzakladatelka Renata Křivánková.

Rostoucí nábytek mimimo je díky své konstrukci určen přímo pro děti od batolecího až po předškolní věk. Nábytek je vyvinut s respektem k montessori pedagogice. Při jeho návrhu byly využity zkušenosti získané díky používání tohoto již několika generacemi prověřeného vzdělávacího systému. Rostoucí nábytek mimimo nabízí dítěti svobodu pohybu a rozhodování. Podporuje jeho samostatnost a zprostředkovává mu kontakt s každodenní realitou. Pomáhá dítěti věnovat se soustředěné a nerušené činnosti a umožňuje mu tak zažívat jeho první úspěchy.

Závěsné dekorace, v montessori zvané mobily, pomáhají miminkům naplňovat přirozenou touhu po objevování světa a zároveň u nich rozvíjí schopnost soustředit svou pozornost a procvičovat schopnost koncentrace. Montessori řada závěsných dekorací je vytvořena na základě matematických zákonitostí a geometrického řádu. Umožňuje miminkům, batolatům a malým dětem přirozenou cestou vnímat řád, harmonii tvarů a proporce a poznávat a ukládat si tak tuto schopnost do svého podvědomí.

Koncept mimimo je inspirován montessori přístupem k výchově a vzdělávání

Maria Montessori

Maria Montessori (1870-1952)

dětský rostoucí nábytek mimimo
interiérová závěsné dekorace (mobil) mimimo
interiérová závěsné dekorace (mobil) mimimo
montessori závěsná dekorace (mobil) - Gobbi
dětský rostoucí nábytek mimimo
dětský rostoucí nábytek mimimo
dětský rostoucí nábytek mimimo
montessori závěsná dekorace (mobil) - Munari
závěsná dekorace - Spirály
dětský rostoucí nábytek mimimo
dětský rostoucí nábytek mimimo - rostoucí židle
montessori závěsná dekorace (mobil) - Trio 3D (Octahedron)