závěsné dekorace mimimo

  • závěsné pozorovací dekorace pro miminka
  • originální kinetické tvary zavěšené volně v prostoru
  • harmonizují a přirozeně upoutávají pozornost miminek
  • odpovídají vývojovým fázím dítěte
  • jemně stimulují a rozvíjí psychomotorický vývoj miminek
  • vytvořené s respektem k montessori pedagogice
interiérová závěsné dekorace (mobil) Munari
interiérová závěsné dekorace (mobil) mimimo

závěsné dekorace nejen pro miminka

  • závěsné dekorace, pro něž v montessori padagogice užíváme termínu MOBIL, jsou vyvinuty především pro novorozence
  • jsou vhodné i pro děti od 1,5 roku do 2 let , u nichž se mimo jiné rozvíjí schopnost soustředění
  • upoutávají pozornost malých dětí, které je ocení jako hezkou dekorací dětského pokoje

kdy použít závěsnou dekoraci a jaký typ zvolit

Čerstvě po narození vidí miminka neostře a několik dalších týdnů života pouze kontrasty. Pro toto období od narození do zhruba 2 měsíců doporučujeme černobílou závěsnou montessori dekoraci MUNARI, nebo jiné černobílé varianty.

Ve chvíli, kdy miminko ztrácí zájem o pozorování černobílých objektů nabízíme závěsnou dekoraci OCTAHEDRON v základních barvách (červené, žluté, modré).

Pro další rozvoj miminka, kdy je dítě již schopné vnímat odstíny jedné barvy, nabízíme závěsnou dekoraci GOBBI.

Jakmile je miminko schopné obecně více vnímat, volíme tvarově i barevně bohatší varianty závěsných dekorací.

montessori závěsná dekorace / montessori mobile
interiérová závěsné dekorace mimimo

materiály a způsob výroby

Používáme nejraději přírodní materiály – probarvené kartony a kartony s metalickými efekty, papírové tvary navazujeme na nitě z přírodního hedvábí a přivazujeme na tyčky z bukového dřeva.

Závěsné dekorace jsou kompletně vyráběny ručně.

více o závěsných dekoracích

Mobily, neboli závěsné dekorace mimimo jsou originální designové pozorovací objekty pro miminka a malé děti, které jsme vyvinuli s respektem k jednotlivým vývojovým fázím dítěte. Pokud k miminku přichází příliš brzy velké množství podnětů v podobě mnoha barev, světel, zvuků a rychlých pohybů, jeho ještě nevyvinutý nervový system je přetěžován. Závěsné dekorace mimimo svými tvary a barevností odpovídají vývojovým potřebám miminka, stimulují jeho rozvoj a nezatěžují jej.

mimimo nabízí dvě řady závěsných dekorací – první řada je inspirovaná montessori pedagogikou, ta druhá je spíše umělecká, reprezentovaná variacemi barev a tvarů.

V montessori řadě závěsných dekorací je MUNARI základní a oblíbenou závěsnou dekorací, která má svou historii a význam. Je černobílá a její tvary jsou vytvořeny na základě matematických zákonitostí a geometrického řádu.

Černobílá odpovídá vývojové fázi novorozence, který je schopen vnímat pouze kontrasty. Je prokázáno, že již dvou až třídenní novorozenci jsou schopni soustředeně pozorovat po dobu 5 minut černobílé tvary a objekty. Tyto pozorovací schopnosti miminka se časem postupně prohlubují, takže miminka pozorují dekorace delší dobu.

S postupným vývojem, když miminko ztrací zájem o černobílé tvary a získává schopnost vnímat základní barvy (červenou, žlutou, modrou), nabízíme závěsnou dekoraci OCTAHEDRON. Postupně, když je miminko schopné vnímat odstíny jedné barvy, nabízíme dekoraci GOBBI.

Podle temperamentu a zájmu miminka můžeme nabízet další tvary a barvy dle vlastního uvážení.

BRUNO MUNARI (1907-1998), italský umělec, designer, zabýval se vizuálním uměním, byl současníkem Marie Montessori. Vytvářel kinetické objekty a je autorem designu závěsné dekorace Munari.  

Nejznámějším umělcem, který se zabýval tvorbou kinetických objektů byl Alexander Calder (1898-1976), rovněž současník Marie Montessori a Bruno Munariho.

Závěsné dekorace mimimo jsou inspirovány designem a tvorbou Alexandra Caldera, hravostí a barevností jeho kinetických objektů.

montessori závěsná dekorace MUNARI

Od minulého roku mám v ordinaci nad lehátkem, kde vyšetřuji a cvičím děti téměř od narození přes větší kojence až po batolata a předškolní děti, dva mobily MIMIMO. Nejprve přiletěl MUNARI a byl jsem fascinován kvalitou materiálů, přesností dílů, čistotou provedení a sytostí barev. Dříve jsem tam míval klasický „kolotoč“ s plyšovými zvířátky, který se dává nad dětskou postýlku a myslel si, že je to to nejlepší, co může být. Omyl. Na mnoha kojencích byl vidět velký rozdíl ve vnímání jiného, tak krásně kontrastního černobílého předmětu. Spolehlivě fixovali a se zaujetím jej dlouze sledovali. Udělalo mi to velkou radost. Skleněná baňka nejvíce zajímá větší děti, které však namísto tvarů a kontrastu spíše láká zkoumání vahadlového systému.

Jakmile MIMIMO představila PESTRÁ KŘÍDLA, věděl jsem, že je musím pořídit. Úspěch na ně nenechal dlouho čekat. Visí také nad lehátkem kousek od MUNARI a zajímají právě větší děti. Zkoumají tvar, křivky, ptají se. Počítáme je, hádáme barvy, dychtivě se za nimi natahují. Mobily MIMIMO se staly nedílnou součástí nejen vybavení ordinace, ale hlavně mé každodenní práce a potěšení.

Martin Vala, DiS. – dětský fyzioterapeut, Brno

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.